Op de werkvloer...

Omgangsvormen zijn anders

Belgen hebben veel respect voor Nederlanders en beschouwen Nederland als een bevriend land. Nederlanders hebben de reputatie uitstekende kooplieden te zijn. In de ogen van veel Belgen zijn Nederlanders echter ook betweterig, te direct, drammerig en vaak zelfs arrogant. Het is dan ook belangrijk om de nodige bescheidenheid en gereserveerdheid aan de dag te leggen bij contact met Belgen. In het begin spreekt men iemand met 'u' aan en niet met 'je' of 'jij'. Probeer te vermijden om over te komen als de Nederlander die het allemaal beter weet. In tegenstelling tot de open overlegcultuur in Nederland, wordt de Belgische hiëarchie meer gerespecteerd. Belgen luisteren eerst en stellen daarna vragen. Interpelleren is ’not done‘ in vele bedrijven.

Hiëarchische verhoudingen

Om historische en godsdienstige redenen zijn er heel wat culturele verschillen tussen Nederland en België. In België bestaat bijvoorbeeld meer respect voor de autoriteiten. De relatie tussen een Belgische werkgever en werknemer is heel wat formeler dan in Nederland.
Bij onderhandelingen is het belangrijk te weten wie uw Belgische gesprekspartner is. Degene met wie u spreekt, is niet noodzakelijk degene die de beslissingen neemt. Verwacht niet dat Belgen op het einde van het gesprek de knoop doorhakken, want men heeft meestal wat bedenktijd nodig. Een vergadering is in Nederland afgesloten als alle actiepunten duidelijk zijn. In België worden de echte beslissingen vaak in de wandelgangen genomen.

Blue collar vs white collar

Een werknemer in België wordt onderverdeeld een bediende of arbeider. Bedienden hebben ook een ander (beter beschermd) statuut dan arbeiders.